Horkovzdušné přitápění

 

HORKOVZDUŠNÝ KOLEKTOR    AirSanyStar

 

 

Revoluční výrobek.

 

 

Solární zařízení k přímému ohřevu vzduchu.

Dopadající sluneční paprsky ohřívají absorbční plochu vzduchového kolektoru, od kterého se ohřívá vzduch. Při nahřátí tohoto absorbéru na 33oC se automaticky uvádí do provozu ventilátor, který ve spodní části nasává chladný vzduch z objektu a vhání do místnosti vzduch ohřátý ze slunečního kolektoru. Obdobou s větším výkonem je Trombeho stěna, kde se teplo navíc akumuluje do stěny za sklem. (článek Trombeho stěna a EnergyPanel)

 

Horkovzdušný kolektor

- nachází široké uplatnění při vytápění, ale i vysoušení vnitřních prostor, kde zajišťuje bezobslužný,  plně  automatický  provoz.  Svoje místo si našel i při přitápění na chatě, skleníku, v sušičkách píce i ovoce.      Používá  se  k vytápění  v   kombinaci s klasickým ústředním vytápěním, nebo elektrickým přímotopným  vytápěním. Automatický   provoz   zajišťuje   s  úspěchem   temperování   a   vytápění   chat, ale i rodinných domů, kanceláří i dílenských provozů. Dokonale vysouší pícniny, ovoce, ale i vlhké zdivo při plném uzavření objektu. Vzhledem ke svým velmi nízkým nákladům na provoz - pouhých necelých 15 Watů ! - je vítaným pomocníkem ve vytápění mimo jiné i ve spojení s fotovoltaickým panelem.

Ventilátor  nové  technologie  se špičkovým designem a dokonalým patentovaným uzavíracím mechanismem v klidovém stavu umožňuje výběr z několika barev. Možnost různých integrovaných doplňků, jako například vlhkostní čidlo, staví tento geniálně promyšlený a úsporný výrobek do popředí zájmu zákazníků.

Kolektor se umísťuje na jižní stěnu nebo na sedlovou střechu objektu. Velice jednoduchá montáž spočívá v samotném osazení kolektoru na stěnu či střechu, zaústěním vstupního a výstupního hrdla přímo do vytápěné místnosti. Na vstupní hrdlo osadíme ventilátor s automatikou a na výstupu ventilační mřížku.

Horkovzdušný sluneční kolektor vyrábíme z kvalitních materiálů ve standartních rozměrech, ale i v rozměrech dle přání zákazníka. Záruka na kolektor je 2 roky. Životnost minimálně 25 let.

Technická data

max. vyfukovaná teplota

70

výška (mm)

2014

šířka (mm)

1064

šířka (mm)

85

absorpční plocha (m2)

1,95

hmotnost (kg)

13

pro vytápěnou místnost

50m3/1kolektor

napájení ventilátoru (V)

230 nebo 12

příkon ventilátoru (W)

15

 

Měření horkovzdušného kolektoru SANY

Měření (průběh činnosti za 1 den)

provedeno v Příbrami 5.2.1998 

Venkovní teplota :

v 6 hod

-15oC

 

v 9 hod

- 8oC

Průměrná venkovní teplota 10 hod až 15 hod

-5,6oC.

 

Průměrná teplota nasávaného vzduchu

18,5oC

 

Množství ohřátého vzduchu

80 - 90m3/hod.

 

Venku sněhová pokrývka.

  

 

 

 

rozměry

2014x1064x85 mm

 

absorpční plocha

1,95 m2

 

hmotnost

13 kg

 

průtočný objem vzduchu

80-100 m3/hod

 

napájení ventilátoru

230 V

 

příkon ventilátoru

14 W

 

max.teplota absorbéru

110°C

 

energetický zisk

560-780 kWh/rok

 

 

 

 AirSanyStar

Horkovzdušný kolektor pracuje na principu přímého ohřevu vzduchu v objektu (teplovzdušné vytápění). V ceně je kompletní kolektor s automatikou spínání, ventilátorem, průduchy a potřebnými úchyty na zeď. Je potřeba pouze montáž. Maximální vyfukovaná teplota přímo vzduchu je 70oC.

 

 

Tato nabídka je bez instalace, s možností dodání na dobírku za 1- 2 týdny. Naše cena za dopravu bude do 500 Kč.

 

 

 Bez DPH

s DPH 21%

HK 1

13

18750 Kč

22688 Kč

Leták ke stažení

Napište nám

Nenechte si ničit chalupu

Jistě znáte pocit vlhkosti, když přijedete na víkend na chatu či chalupu v zimních měsících. Víte, jak dlouho tento pocit trvá i když zatopíte. Někdy se i stává, že povrchy předmětů v místnosti jsou jakoby opocené a to vidíte jen co je na povrchu. Tato vlhkost se totiž dostává i dovnitř materiálů i zdí a tam při zmrznutí ledové krystaly materiál narušují - trhají. Tato nepříjemnost se projevuje nejvíce při teplotách okolo rosného bodu.

Solárními horkovzdušnými kolektory tomu lze výhodně zabránit.

Jak ale tento kolektor vlastně vysouší, když vzduch jen přes kolektor cirkuluje?

Vaše úvaha je správná, opravdu vzduch se nemění, ani nijak nevysouší. Jde spíše o to, že přiváděný teplý vzduch průběžně podle slunečního svitu zvyšuje teplotu nad rosný bod. Při rosném bodu dochází na povrchu ke srážení vzdušné vlhkosti a ta pak je na předmětech a zdech patrná, popřípadě vsakuje do zdi i jiných povrchů, kde může při pklesech pod bod mrazu způsobovat i nevratné škody (ledové krystaly narušují strukturu materiálu). Teplota rosného bodu bývá zpravidla v oblasti okolo 0°C, takže zvýšením vnitřní teploty, které je v případě použití horkovzdušných kolektorů téměř zdarma, lze předpokládat omezení projevů vzdušné vlhkosti.

Paradoxně vlhčí vzduch je v létě (relativně třeba stejně, absolutní množství je větší) Nejlépe se tedy vysouší v zimě, ohřátím vzduchu uvnitř a pak výměnou pomocí větrání, kdy se vymění nasycený vnitřní vzduch za venkovní, který v absolutním množství na jednotku objemu obsahuje méně vody.Ten se pak zahřeje a jeho relativní vlhkost se pak prudce sníží (protože teplejší vzduch je schopen udržet větší množství vody při 100% vlhkosti). Navíc vyšší teplota uvnitř objektu působí jako pohon pro výměnu vzduchu. Pokud jsou teploty venku i uvnitř stejné, vzduch se měnit nebude. Je-li ale zajištěn teplotní rozdíl, vzuch se automaticky různými netěsnostmi obměňuje.

Vidíte, že vše je jednoduché, navíc i v zimních měsících přijedete na chalupu, která bude předehřátá. Na jaře a na podzim třeba úplně vyhřátá a to vše bez práce a při minimálních nákladech, to ještě nemluvím o živitnosti všeho, co vlhkost ničí.

Seznamte se zde i s novinkou

Zatímco horkovzdušný ohřev je nejčastěji sezónní záležitost,
  bezkonkurenční termodynamický systém vodu ohřívá celoročně.

Stejně tak iontový kotel STAFOR topí celoročně bez ohledu na počasí.

 

Jeho neporovnatelná úspornost vás může mile překvapit snížením nákladů na provoz domácnosti nebo i provozovny.